Aktywność naukowa

Opis działalności naukowej

  1. Poszukiwanie markerów chorób nowotworowych w chorobach układu pokarmowego, jako czynników predykcyjnych i prognostycznych.
  2. Doskonalenie metod diagnostycznych z wykorzystaniem badania kontrastowego i rezonansu magnetycznego w rozpoznawaniu przetok różnego pochodzenia, wykorzystania MRI diagnostyce choroby Leśniowskiego-Crohna.
  3. Badania nad procesem karcynogenezy.
  4. Wykorzystanie fizycznych metod obrazowanie ( spektroskopia Ramanowska, podczerwień, TOF-SIMS) w diagnozowaniu nowotworów.
  5. Badania dotyczące apoptozy w nowotworach i chorobach zapalnych jelita w oparciu o mikromacierze.
  6. Badania nad komórkami macierzystymi.

 

Opis działalności klinicznej

-  Zakład Pielęgniarstwa Chirurgicznego i Propedeutyki Chirurgii Katedry Chirurgii Ogólnej, Kolorektalnej i Urazów Wielonarządowych funkcjonuje przy  Oddziale Chirurgii Ogólnej i Gastroenterologicznej z Pododdziałem Chirurgii Onkologicznej.

W Oddziale doświadczony zespół chirurgów wykonuje pełny zakres operacji z chirurgii ogólnej. Oddział w szczególności specjalizuje się w zabiegach małoinwazyjnych, chirurgii przewodu pokarmowego. Poddział Chirurgii Onkologicznej Oddziału Chirurgii Ogólnej i Gastroenterologicznej specjalizuje się w diagnostyce oraz kompleksowym leczeniu chorych na raka żołądka, jelita grubego, piersi, tarczycy, pierwotnych i wtórnych nowotworów wątroby, rzadszych nowotworów przewodu pokarmowego takich jak GEP NET, GIST.

 

W Pracowni Endoskopowej wykonuje się pełny zakres endoskopii diagnostycznych i zabiegowych górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego, w tym endoskopowe tamowanie krwawień, usuwanie polipów żołądka i jelit.

W Pracowni USG wykonujemy poza badaniami diagnostycznymi jamy brzusznej, piersi, naczyń i tarczycy zabiegi małoinwazyjne drenażu trzustki i ropni otrzewnowych.

W trakcie hospitalizacji zapewniamy profesjonalny nadzór nad pacjentem, m.in. dzięki możliwości interdyscyplinarnego konsultowania naszych chorych ze specjalistami innych dziedzin medycyny  (w tym kardiologii, gastroenterologii, chorób wewnętrznych, neurologii, rehabilitacji, psychologii i psychiatrii oraz onkologii klinicznej) zatrudnionych w naszym Szpitalu.

 

Deklaracja dostępności